Cambridge

SAYFAYI
YAZDIR


Batıkent Kavram Okulları olarak Cambridge English sınavlarını yapan yetkili açık sınav merkeziyiz. Her yıl akademik eğitim-öğretim yılı sonlarına doğru kendi öğrencilerimiz ve dışarıdan gelen öğrencilerin katılımıyla bu sınavı okulumuzda uygulamaktayız.

Cambridge Sınavları Nedir?

Cambridge Sınavları, uluslararası geçerliliği olan ve 130 farklı ülkede 2700 merkez tarafından uygulanan, 3 milyonun üzerinde öğrencinin girdiği sınavlardır.

Cambridge Sınavlarının tamamı, yabancı dil öğretiminde esas olan; okuma (reading), yazma (writing), dinleme (listening) ve konuşma (speaking) gibi dört temel beceriyi ölçmektedir.

KET, PET, FCE ve CAE Sınavları yaş olarak genç öğrencilerimize hitap ettiğinden, Cambridge Üniversitesi puanla değerlendirme yapmaktadır. Bu sınavlarda 45 puan ve üzerinde olan öğrenciler farklı seviyelerde geçmiş kabul edilmektedir.

 

Cambridge Sınavları Neden Gereklidir?

  • Yurt dışında eğitim, çalışma vb. nedenlerle oturma hakkı talep edenlerin vize başvurularında kabul edilen onaylı sertifikalardır.
  • Bu sertifikalardan herhangi birini alan bir öğrenci dünyanın herhangi bir okulunda İngilizce seviyesini belgeleyebilmektedir.
  • Cambridge Üniversitesi tarafından uygulanan bu sınav ile ülkemizde veya yurt dışında İngilizcenin gerekli olduğu eğitim programlarına devam edecek öğrencilerimiz sertifikalarını İngilizce hazırlık yılından muafiyetlerinde kullanabildikleri için bu sınava önem veriyoruz.
Hemen Arayın