Anadolu Lisesi

SAYFAYI
YAZDIR


Batıkent Kavram Anadolu Lisesi ve Fen Lisesi eğitimi iki kademeden oluşmaktadır. Birinci aşamada 9. ve 10. Sınıflara temel akademik eğitimin yanı sıra yoğun bir yabancı dil programı uygulanmaktadır. İkinci aşamada da 11. ve 12. Sınıflara yabancı dil eğitimini aksatmadan alan ağırlıklı yoğun bir üniversite sınavına yönelik akademik program uygulanmaktadır.

Sabah 08.40 ile başlayan akademik eğitim-öğretim programımız 16.50’ye kadar devam etmektedir. 17.00’den sonra ise “okul sonrası” programı dâhilinde “eksik giderme, soru çözümü ve ödev saatleri” yapılmaktadır.Bu sayede kurs ve özel derse gerek kalmayacak bir akademik program oluşturulmuştur. Her hafta düzenli olarak uygulanan TYT ve AYT denemeleri ile öğrencilerimizin “sınav yönetme becerileri” geliştirilmektedir. Bununla birlikte hafta sonu isteğe bağlı kültür – sanat etkinlikleri ve kulüp çalışmalarımız devam etmektedir.

Batıkent Kavram Okulları olarak öğrencilerin, en çok ortaöğretimde psikolojik danışmanlık ve rehberliğe ihtiyaç duyduklarını biliyor ve bu alandaki çalışmalarımıza özel önem veriyoruz. Bu sebeple rehber öğretmenimiz mesleki rehberlik, kariyer planlama ve verimli ders çalışma gibi birçok konuda öğrencilerimize danışmanlık yapmaktadır.

44 yıllık dershanecilik geçmişi olan binlerce öğrenciyi TYT ve AYT (eski adıyla YGS-LYS) sınavlarına hazırlamış ve bu öğrencileri istedikleri üniversiteye yerleştirmiş olan Kavram Okulları olarak tecrübeli ve dinamik öğretmen kadrosu, uzman eğitimciler tarafından hazırlanan yayın, sınav desteği ve deneyimli yöneticileriyle; siz sevgili öğrencilerimizin çıktığı bu yolda her zaman yanınızda olacağız.

Hemen Arayın